Ühiskaardi info

Põlva maakonnaliinidel saab sõita elektroonse kaardiga ning sularahaga arveldamata.

Lisaks bussijuhilt ostetavale paberpiletile on Põlvamaa maakonnaliinidel sellest aastast võimalus kasutada ka 5 protsendilist sõidusoodustust andvat ühiskaarti. Go Busi liinidel kasutatav ühiskaart annab 5 protsendilise sõidusoodustuse ainult kaugliinide piletitele. Maakonnaliinide piletihinnad on nii ühiskaardiga ostetud piletil ja tavapiletil võrdsed.

Ühiskaardi saab soetada maakonnaliini bussides bussijuhilt või Põlva bussijaamast ja Eesti Posti kontorist. Ühiskaart maksab 2 eurot.

Tänu ühtsele süsteemile kehtib Go Busi ühiskaart maksevahendina ka teistes ühiskaarti kasutavates regioonides. See tähendab, et inimestel, kellel on juba Tallinna ühistranspordi roheline ühiskaart ei pea maakonnaliinidel sõiduks uut kaarti ostma, vaid saavad kasutada seda sama rohelist ühiskaarti. Kaardi kasutamiseks on vajalik sellele raha peale laadida.

Kaugliinibussides sõidu eest tasumiseks tuleb laetud kaart esitada bussijuhile, kes kontrollib makseterminali abil kontojääki, ja kui arvel on piisavalt raha, siis väljastab ta soodushinnaga sõidupileti. Linnade ühissõidukites asetatakse kaart validaatorile.

Kaardile saab raha laadida:

· Internetipangast ning mobiil- või lauatelefoniga. Täpsed juhised http://www.pilet.ee

· Põlva bussijaamas ja Eesti posti kontoris

· Go Busi kaugliinide ja Põlva maakonnaliinide autobussides.

Bussides toimub raha laadimine 10, 20, 30 või 40 euro kaupa. Muudel viisidel 2, 5, 10 ja 20 euro kaupa.

Niisamuti toimib Põlvamaalt ostetud Go Busi ühiskaart ka Tallinna linnaliinidel ning Lääne– Virumaa, Saaremaa, Valgamaa ja Tartumaa maakonnaliinide bussides.

Ka õpilased ei vaja lisaks koolides jagatud kaartidele teistel Go Busi marsruutidel sõitmiseks uut kaarti, vaid saavad samale kaardile raha laadides sõita nii Põlva maakonnaliinide, Tallinna linnaliinide kui ka teiste Go Busi liinibussidega.

Õpilastel, kelle on veel probleeme sõidukaartidega peaksid pöörduma Kanepi Gümnaasiumi sekretäri poole:

Rita Ziugand
Tel: 79 76 320
E-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Õpilastel ja Põlva pensionäridel on tasuta sõidu õiguse saamiseks vajalik sõidukaart isikustada. Kaardi isikustamise juhendi leiab Go Busi veebilehelt.

Küsimuste korral ja bussiinfo saamiseks võtta ühendust Go Busi infotelefonil 12012.

Rohkem infot Põlvamaa bussiliinide kohta leiab GO Busi veebilehelt.