Empowering Students and Teachers with Innovative 5E Learning Model (engage, explore, explain, elaborate, evaluate) 2023-2025

CEKDEV    5E logo

KA122-SCH-Short-term projects for mobility of learners and staff in school education

Erasmus+ KA122-SCH lühiajalised õpirändeprojektid üldhariduses

Taotleja: Kanepi Gümnaasium

Projekti partnerid: Cekdev International Education and Development Academy, Antalya, Türgi; Özel Antalya, Vizyon Koleji Anadolu, Türgi; Tehnicka skola Požega, Horvaatia; 2o Geniko Lykeio Neas Ionias Magnisias Volos, Kreeka; Kanepi Gümnaasium, Eesti.

Projekti eesmärk on parandada õpetamise kvaliteeti läbi kaasaegse õpikäsituse kasutades aktiivõppe, probleemõpe meetodeid ning 5E õpimudelit. Eesmärgi saavutamiseks on planeeritud õpiränded õpetajatele, kus õpiväljundiks on uue õpikäsituse metoodika valdamine, mis võimaldab õpetajatel kujundada õpitegevust konstruktivistlikust teadmuskäsitusest lähtuvalt. Õpetaja väärtustab koostööd ja õppes ja efektiivseid õpikeskkondi. Nii õpetajatel kui õpilastel on tulemuseks suurem ettevõtlikkus, parem võõrkeeleoskus ja digipädevus, suurem teadlikkus Euroopa projektidest ja EL väärtustest.

Eesmärk 1: Reaalainete ning loodusainete õpetamine aktiivõppe meetoditega 5E õpimudeli abil

Eesmärk 2: Õpilaste õpimotivatsiooni tõstmine läbi uute õpetamismeetodite

Eesmärk 3: Piiriülese koostöö loomine õpilaste ja õpetajate tasandil

Projekti õpiränded õpetajatele