Oleme uhked, et Kanepi Gümnaasium on pälvinud üle-euroopalise kvaliteedimärgise - Erasmuse Euroopa õpirände akrediteeringu aastateks 2024-2027.

18. jaanuaril 2024 anti akrediteeringud pidulikult üle Maarjamäe Hariduskolleegiumis. 2023. aasta voorus esitati üldhariduse valdkonnas 60 taotlust, millest akrediteeringu pälvisid 12 õppeasutust.

Erasmus+ on Euroopa Liidu programm, mis rahastab haridus-, koolitus-, noorte ja sotsiaalvaldkonna projekte. Programmi eesmärk on toetada rahvusvahelist õppimist, arendadariikidevahelist koostööd ning ühendada erinevaid kultuure.

Erasmuse õpirände akrediteering on mõeldud üld-, kutse- ja täiskasvanuhariduses tegutsevatele organisatsioonidele, kelle jaoks on süsteemne õpirännete korraldamine osa organisatsiooni strateegilisest arendamisest ning neil on selles pikaajalised eesmärgid.

Erasmuse õpirände akrediteering lihtsustab toetuse taotlemist tulevikus ning avab rahastamisvõimalused Erasmuse õpirändeprojektidele, mille raames saavad haridustöötajad osaleda õpirändes, käia töövarjuks ja minna lühiajaliselt välisriikidesse õpetama. Õpilastel avanevad võimaluselt õppida koos eakaaslastega välismaalt. Kvaliteedimärgise pälvinud õppeasutused on usaldusväärsed ja panustavad oma õpilaste ja õpetajate heaolu ning pädevuste tõstmisse.

Meie kooli akrediteeringuga esitatud Erasmus plaanis on 5 eesmärki:

• Aineülese õppe rakendamise tulemusel on koolis loodud uued valikained
  • Õpetajate professionaalsuse toetamine õpilaste kehalise aktiivsuse ning tervisealaste teadmiste parandamisel
  • HEV õpilaste toetamine eriklassides ning eriklassist tavaklassi liikumisel
  • Innovaatiliste digilahenduste eesmärgipärane kasutamine õppetöös kaasajastades aegunud õppematerjale uute digilahendustega
  • Uued õppevormid võõrkeeleõppes, mis tagavad õppimisvõimaluse erineva õpivajadusega õppuritele.

Erasmuse koordinaatorid meie koolis on õppejuht Merike Luts ja õpetaja Kristel Uiboupin.

Merike Luts