Enne eelmise kooliaasta lõppu, soetas Kanepi Gümnaasium Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondi toel IT õppevahendid.

Tänapäeva noore jaoks on oluline suutlikkus kasutada uuenevat digitehnoloogiat toimetulekuks kiiresti muutuvas ühiskonnas nii õppimisel, kodanikuna tegutsedes kui ka kogukondades suheldes. Ka Kanepi vallale, aga laiemalt ka Põlva maakonnale on oluline, et valla koolid muutuksid muutuva õpikäsituse rakendamisel, õpilaste digipädevuse arendamisel, õpetajate erialaste digioskuste arendamisel kui ka õppe kujundamisel töömaailma vajadusele vastavaks.

Projekti eesmärgiks on luua maakooli tehnoloogia klass, kus oleks võimalik tänapäevaste vahenditega viia läbi õppetööd. Paljud noored soovivad jätkata õpinguid infotehnoloogia, inseneeria, mehhaanika, mehhatroonika valdkonnas. Oluline ja vajalik on õpilastele tutvustada erinevaid võimalusi ja lahendusi, innustada uusi tehnoloogiaid kasutusele võtma, näidata ja pakkuda võimalusi.

Projekti raames soetatud laserlõikur, CNC pink kui ka 3D printer on juba tekitanud noortes huvi ettevõtlikkuse, ettevõtluse kui inseneeria valdkonna vastu.

Projektis soetatatud vahendid on otseses seoses õppekavas ettenähtud pädevuste saavutamisega. Õpetajad on teinud erinevaid lõiminguprojekte, et tutvustada digitehnoloogilisi lahendusi oma ainetundides. Projektist saavad kasu ka Kanepi valla teised koolid, kes saavad TEHNOklassi võimalusi kasutada.